Twój koszyk Zaloguj się

Faq

Jaką liczbę posiłków otrzymam, gdy już zamówię dietę i czy ich liczba zależeć będzie od programu, który wybiorę?

Codziennie będziesz otrzymywał zestaw składający się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji i dostarczymy Ci go we wskazane przez Ciebie miejsce. Jeśli zamawiasz posiłki na cały tydzień, zestaw niedzielny otrzymujesz razem z posiłkami na sobotę, w piątek między gódź. 17-21. Wiedz, że liczba posiłków będzie taka sama niezależnie od wybranego programu. Dodatkowo na Twoje życzenie możemy dostarczyć Ci 2 l wody mineralnej, tak aby Cię odciążyć a Twój organizm mógł funkcjonować prawidłowo. Woda będzie w takim przypadku dodatkowo doliczona do twoich zestawów.

 

Jak wiele kilogramów  stracę, stosując wasz program odchudzający?

U osób z nadwagą przeciętny spadek masy ciała to około 1- 1,5 kg tygodniowo. Po miesiącu stosowania diety, przez około 7-14 dni, następuje stabilizacja nowej masy ciała. W tym okresie nie tracisz na wadze, ale nadal musisz się mobilizować i ściśle przestrzegać tej samej, wytyczonej diety. Po tym okresie organizm ponownie powróci, do systematycznej redukcji Twoich kilogramów.

 

Czy catering dietetyczny = tylko odchudzanie?

Ależ… oczywiście, że nie. Zdrowa dieta to, przede wszystkim świadomy wybór odpowiednich składników w diecie i jej prawidłowe zbilansowanie. Co za tym idzie, to przede wszystkim zdrowy tryb odżywiania. W cateringu dietetycznym można również pozyskiwać właściwe kilogramy. Dzieje się tak np. w przypadku diet sportowych Pro Active Life. gdy chcemy pozyskiwać masę mięśniową. Oraz nie zapominajmy, że są i takie osoby. które mają niedowagę a to równie istotny problem.

 

Jak długo można stosować programy dietetyczny oferowane przez Smakoszewo.pl?

Właściwe by było, aby korzystać z naszych diet do momentu osiągnięcia pożądanej masy ciała. Jednakże trzeba pamiętać, że w celu utrzymania osiągniętych efektów należy spożywać więcej kalorii, ale koniecznie w postaci dobrze zbilansowanych i odpowiednio przygotowanych posiłków. Aby cieszyć się z uzyskanych rezultatów odchudzania, proponujemy posiłki w ramach naszego Programu Żyję zdrowo, który ma na celu utrzymanie osiągniętej masy ciała.

 

A co, gdy już zakończę program odchudzający oferowanych przez Smakoszewo.pl.

Czy może dopaść mnie tzw. efekt jo-jo?

Nie martw się na zapas, bo tak się  nie stanie. Nasze programy  dietetyczne są dobierane indywidualnie a zapotrzebowanie na codzienną energię, czyli niezbędną liczbę kalorii na dobę, jak również na witaminy i składniki mineralne będą dopasowane odpowiednio do Ciebie. Z tego miejsca przestrzegamy, przed zgubnym wpływem wszelakich diet o indeksie 1000 kalorii, które nie zaspokoją energetycznych potrzeb naszego organizmu, powodując włączenie mechanizmu ochrony przed zagłodzeniem i w konsekwencji – odkładanie zbędnego tłuszczu. Popularny Efekt jo-jo, w takim przypadku jest gwarantowany.

 

Czy są jakieś choroby przewlekłe, które stanowią przeciwwskazanie do stosowania programów Smakoszewa.pl ?

Takie choroby jak: cukrzyce typu 1 oraz 2, niedoczynność i nadczynność tarczycy, insulinooporność, refluks żołądkowo-przełykowy, nadwrażliwość jelita i wrzody. Nie stanowią przeszkód do korzystania z naszych programów żywieniowych. Jednak osobom, u których stwierdzono takie choroby, polecamy nasz program indywidualny. W programie indywidualnym możemy realizować dietetyczne menu wg zaleceń Twojego specjalisty. Zaś składniki takich posiłków oraz sposób ich przyrządzenia będzie ściśle odpowiadał zaleceniom medycznym i dietetycznym w danej przypadłości.

 

Czy mogę zmienić godzinę i miejsce swojej dostawy?

Tak, dajemy Ci taką możliwość. Możesz tego dokonać, kontaktując się bezpośrednio z naszym biurem, najpóźniej jednak do godziny 9.00 dnia poprzedzającego.