Twój koszyk Zaloguj się

Dieta w pudełku ABC….

23 września 2019

Dieta w pudełku.

Wielu z pośród nas, gdy tylko słyszy słowo dieta zaczyna mieć jedno skojarzenie, które wiąże się niemal zawsze z odchudzaniem. Nic bardziej błędnego. Tym czasem dieta to nic innego jak określony sposób odżywiania, dostosowany indywidualnie dla danej osoby oraz, co najważniejsze do określonych celów. W praktyce oznacza to, że będąc na diecie można nie tylko tracić kilogramy, ale również je pozyskiwać. Powróćmy jednak na chwilę do samego odchudzania, gdyż wielu z was szuka skutecznego sposobu na dobre samopoczucie, po przez proces chudnięcia. Istotnie, gdy zbędne kilogramy ulatują organizm zaczyna reagować pozytywnie na zaistniałe zmiany. Zatem nic prostszego, tylko pasa zaciskać i sukces murowany. A jednak aspektów jest znacznie więcej, ci, którzy próbowali najlepiej o tym wiedzą, uczucie głodu to nie wszystko, lecz możemy wyrządzić znaczne szkody w naszym zdrowiu po przez drastyczne obcinanie kalorii.

A cóż takiego daje nam popularny catering dietetyczny, czyli dieta w pudełku…

Czy nie jest to czasem zwykły snobizm i trend w obecnej dobie??? Istotnie dieta w pudełku stała się rozpoznawalnym elementem naszej kultury, lecz po za tym aspektem daje nam całkiem sporo. Na pierwszy plan wysuwa się czas, który zyskujemy nie tracąc go na przygotowanie posiłków i liczne zakupy. Stanie w kolejkach i wyszukiwanie produktów, potem trzeba jeszcze przyrządzić wszystkie posiłki. Odrzucając to, teraz z pewnością wiele spraw może się dokonać, a codzienne wymówki schodzą na dalszy plan. Gdy nie ma obszernych zakupów przestajemy marnować pieniądze, a żywność nie trafia do kosza. Dokładamy w ten sposób małą cegiełkę do jakże ważnej ekologii. Jednak najważniejsze dopiero przed nami, gdy dochodzimy do punktu, w którym to zadajemy sobie pytanie, co jeść? I ile? I jak długo? W tym miejscu zaczyna się rola cateringu, w większości dobrych firm na etacie zatrudnia się dietetyków stanowiskowych, bądź współpracuje się z nimi w ramach firmy.

Rola dietetyka.

Rola dietetyka jest zwykle nieoceniona i nie sprowadza się tylko do wyliczenia kaloryczności. Wnikliwa analiza wywiadu żywieniowego, to podstawa, ten zaś wypełnia klient. W waszym codziennym cateringu dietetycznym musi się znaleźć, to czego oczekujecie po złożeniu zamówienia w naszej firmie. Analizując wasz wywiad żywieniowy jest dla nas bardzo ważne, aby w ten sposób uzyskać trochę więcej informacji niż te podstawowe tzn. wiek, waga, wzrost. Oczywiście przy założeniu, że dieta ma pomóc. Nie ma dwóch takich samych osób oraz identycznych celów, które przyświecają nam w drodze do szczęścia. Dlatego tak ważne jest, to abyście opowiedzieli nam o swojej codziennej aktywności fizycznej lub o jej braku, dotychczasowym żywieniu i ich niuansach oraz jednostkach chorobowych. Ostatnim elementem istotnej układanki jest cel i to czy są produkty, których nie chcecie spożywać. Praca przy diecie pudełkowej nie jest łatwą, a dietetycy mają ręce pełne roboty. Jednak w dużej mierze wakaty w firmach dietetycznych, zajmują osoby z misją, pasjonaci zdrowego żywienia. Są oni z odpowiednim przygotowaniem i wykształceniem akademickim. Ponad to, to dietetycy dbają o prawidłowe zbilansowanie wszystkich posiłków, ich mikro i makro składniki, jak również zrównoważenie posiłków poprzez właściwą kwasowość i zasadowość. O konsystencję i smaki zaś kadra kucharska..

Dostawa dostanie nie jest równa.

Dystrybucja popularnych pudełek z reguły odbywa się pod osłoną nocy, ponieważ do późnych godzin popołudniowych produkowane są wasze zestawy. Istonym elementem jest to, aby chodź na kilka godzin włożyć je do chłodni. Taki zabieg doprowadza do obniżenia temperatury posiłków, która z kolei pozwala zabezpieczyć żywność. Sam system przewożenia winien odbywać się w dobrze przystosowanych autach, homologowanych przez właściwy dla danego miasta SANEPID. Auta powinny być czyste, umożliwiające zachowane łańcucha chłodniczego w dostawie. Ponad to wasze pudełka powinny być zabezpieczone, tak aby nie uległa zniszczeniu ich konsystencja w drodze przez miasto. Diety powinny być maksymalnie 2-3 h pod waszymi drzwiami. A po ich odebraniu skierowane do lodówki. Idealnym rozwiązaniem, była by mała torba termiczna, w którą przełożycie na drogę do waszej pracy posiłki. Jednak w większości przypadków wygląda to tak, że łapiecie torbę i wychodzicie z nią w pośpiechu. Pamiętajcie zatem aby zaraz po przyjściu włożyć posiłki do lodówki pracowniczej. Taki sposób dostawy jest najlepszy. Popołudniowe dostawy średnio się sprawdzają z uwagi na fakt, że zaraz po wyprodukowaniu trafiają na auta, a potem pod wasze drzwi. A tu nie zawsze są to chłodnie. Zdarza się, że zaśniecie a dieta stoi do rana pod drzwiami lub też kurier jeździ z nią kilka godzin po mieście. Tak więc zachowanie łańcucha chłodniczego, podstawą jakości waszych diet i zdrowia… Dystrybucją do innych miast zajmiemy się nieco później, gdyż jest o osobny temat.

Cena i ceny popularnej diety w pudełku…

Wielu z pośród was kieruje się właśnie tym kryterium, gdyż karzy chce kupować jak najtaniej, to taka cech ludzka. Ale czy najtaniej znaczy najlepiej ??? Nie zawsze, tak jest duże firmy co prawda potrafią obniżyć kosza produkcji, lecz w dużej mierze, dzieje się to kosztem zakupów żywności. A to z kolei albo niestety przekłada się na jakość diet. Robiąc zakupy codziennie, sami wiecie co ile kosztuje i jakich produktów unikać, a na jakie pozostawiacie nieco więcej pieniędzy bo warto. Zasadą bynajmniej w naszym cateringu, jest zasada „nie na ilość lecz na jakość”. Dlatego też zgodnie twierdzimy, że przyzwoitą ceną za dzień diety podstawowej jest kwota nieco ponad 50 zł PLN. Pozwala ona nam na zakup produktów pełnowartościowych, jak również mieć satysfakcję z prowadzenia cateringu. Większość firm cateringowych stosuje dla swoich klientów tzw. programy lojalnościowe, znacznie obniżające koszt diet, czy też systemy premiowania i rabaty startowe. Zaś przyzwoite catering-i, także przejmują na siebie koszt dostawy w obrębia danego miasta…
Autor : Rafał Studziński marketing Smakoszewo.